Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info
Časopis

Nehnuteľnosť Rodinná vila Predaj Bratislava - Staré Mesto

RE0000425-16-012012 (13730)
Aktualizovaný 28.11.2016 1. publikácia 28.11.2016

BOND REALITY – PONÚKAME NA PREDAJ DOM S ÚŽASNOU ATMOSFÉROU, ARCHITEKTÚROU, SITUOVANÝ V TICHEJ, LUKRATÍVNEJ LOKALITE - STARÉ MESTO.

Druh / Typ

Rodinná vila / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Bratislava - Staré Mesto


[ Reality okres Bratislava I ]
Ulica

0

Cena vrátane provízie
cena v RK
Celková úžitková plocha 374,03 m2
  share on facebook

Popis nehnuteľnosti
DOM SO20
je najnižšie položeným z trojice rodinných domov v rámci pozemku. Vstup na úroveň I. nadzemného podlažia je z juhozápadnej strany. Vľavo od vstupných priestorov sa nachádza garáž s tromi garážovými miestami, svojou hmotou mierne zapustená do terénu. Tu sa nachádza aj spoločný nástup do objektu. Zo zádveria s priestranným šatníkom, hygienickým zariadením a rozľahlou halou je možné vstúpiť nielen do obytných priestorov domu, ale aj do čiernej kuchyne – pomocnej prevádzky domu. Z haly, respektíve čiernej kuchyne možno prejsť do otvorenej kuchyne obytnej časti domu. Na túto nadväzuje jedálenský kút a priestranná obývačka rodinného domu. Opäť ako spoločný tvorivý princíp sú tieto priestory prepojené s jednoramenným schodiskom, ktoré vedie do II. nadzemného podlažia. Zo severnej strany objektu sú tieto priestory v kontakte s mimoriadne zaujímavým exteriérovým fenoménom, ktorým je prírodný strmý skalný útvar, ktorý tvorí malý dvorček s možnosťou exteriérových voľnočasových aktivít. Pochôdzna terasa je dominantným exteriérovým priestorovým prvkom, okolo ktorého sa združujú priestory oboch krídiel domu. Z juhovýchodnej strany sú obytné priestory domu – obývačka a jedálenský kút, cez mohutnú presklenú plochu orientované na výhľady smerom k Slávičiemu údoliu. II. nadzemné podlažie združuje v sebe priestory spální a detských izieb rodinného domu s príslušnými hygienickými zariadeniami. Nočná časť domu, ktorá je na tomto podlaží, je dôsledne oddelená a tvorí samostatný celok. Nachádza sa tu spálňa rodičov v koncovej pozícii podlažia. Na spálňu rodičov nadväzuje šatník a nadštandardne vybavená kúpeľňa. Dve detské izby so šatníkmi a hygienickým zázemím dopĺňajú priestory tohto podlažia. Pri výstupe schodiskovým ramenom je možné jednu zo spální využiť ako hosťovskú izbu.
Spred rodičovskej spálne vedie jednoramenné schodiskové rameno do III. nadzemného podlažia. Tu sa nachádza priestor penthousu, na ktorý nadväzuje rozľahlá terasa. Toto podlažie umožňuje využiť relatívne nízke osadenie objektu, čím sa zlepšia pohľadové možnosti pre užívateľov tohto domu.

- Výmera SO 20:
374,03 m2, terasy 155,88 m2

- Dom sa ponúka v štádiu holodom pripravený na individuálne požiadavky klienta.

Kompletná elektroinštalácia s osadenými vypínačmi vrátane dátových rozvodov. Zdravotechnické rozvody sú bez osadených zdravotechnických zariadení, je urobená príprava na osadenie umývadiel, vaní, sprchovacích kútov, WC so vstavanými nádržkami.Výplne otvorov /okná a zasklené steny/ sú z hliníkových profilov Schucco, na slnečných stranách sú chránené elektronicky ovládanými exteriérovými hliníkovými žalúziami tvaru C s hr. lamiel 80.
V objektoch sú osadené plynové kotle Viessman, vrámci všetkých vykurovacích telies (sú použité podlahové konvektory aj radiátory s hladkým povrchom).
Na stenách sú hladké omietky s bielou maľovkou.
Fasáda domov je odvetraná, obklad tvorí obloženie z kanadského cédra, hrúbka tepelnej izolácie je 150 mm.

V časti na teréne je drevo kombinované s dekoratívnou omietkou (hmota garáží).

Okolo objektov sú dokončené terénne úpravy so sadovými úpravami. Parcely sú od seba oddelené oplotením z poplastovaného pletiva pozdľž ktorého je vysadená línia živého plotu.

Na pochôdznych plochých strechách sú zábradlia riešené formou samonosných sklenených zábradlí z lepeného bezpečnostného skla. Taktiež zábradlia pred francúzskymi oknami sú bezrámové, aby nenarúšali vzhľad fasády.
Nášľapnú vrstvu terás tvorí tepelne ošetrené drevo /termoborovica/.


- Hmotovo priestorové riešenie domov

Rodinné domy sú situované v tichej a lukratívnej lokalite Starého mesta na pozemku s celkovou výmerou 2501 m2.
Ide o trojicu samostatne stojacich hmôt, ktoré však svojim urbanistickým konceptom, hmotovo - priestorovým riešením a architektonicko - výtvarným stvárnením vytvárajú dojem jednotného celku, napriek tomu, že každý z objektov je odlišný čo sa týka veľkosti, dispozičného aj priestorového stvárnenia.
Vzhľadom na tvar a rozmery parcely, ako aj svahovitosť terénu, na ktorej sa nachádzajú novo navrhované 3 rodinné domy, riešenie umožňuje situovať v rámci pozemku v jednom smere, charakteristické ustupujúcimi terasovitými podlažiami, kopírujúce a evokujúce pôvodnú konfiguráciu terénu. Navrhované objekty uvažujú s novou hmotou tak, aby dojmovo previazala terasovito ustupujúce podlažia do jedného harmonického celku. Tvar týchto vystupujúcich hmôt nie je ortogonálny, svojim pôdorysným stvárnením kopíruje jednotlivé strany, ktoré tvoria hranice pozemku a maximálne rešpektuje danosti pozemku, k čomu prispieva i v plnej miere zatrávnená, rastlým terénom pokrytá hmota priestorov pre statickú dopravu a hospodárske časti objektov. Základom urbanistického konceptu je teda vytvorenie výrazných línií hmôt – ktoré na seba preberajú vlastnosti územia, v ktorom sa nachádzajú. Tento koncept umožňuje vzájomné logické prepojenie jednotlivých celkov, ktoré sa na pozemku nachádzajú.

Možnosť financovania aj na HÚ. V odmene pre RK je zahrnutý kompletný právny servis, štandardné poplatky za prevod vlastníckych práv a riešenie kompletnej agendy až po prevzatie nehnuteľnosti. Ponúkame aj bezplatné Hypotekárne poradenstvo.

Ďalšie informácie Vám radi poskytneme osobne.
Charakteristiky
Celková úžitková plocha 374,03 m2
Plocha obytnej časti 374,03 m2
Stav nehnuteľnosti novostavba
Kvalitatívny štandard RD z klasických materiálov
Rok kolaudácie 2010_2012
Výmera pozemku celkom 700,00 m2
Bezpečnostné zariadenie Áno
Terasa 155,88 m2
Krb Áno
Garáž Áno
Realitná kancelária
BOND Reality, s.r.o. img Počet inzerátov: 239
Mr. BOND
Mobil +421 905 333 333
Email info@bondreality.sk
Iné kontaktné údaje 0259533333
Adresa
Mlynské nivy 58
82105 Bratislava - Ružinov
Slovenská republika
Telefón: +421 2 595 333 33, +421 905 333 333
Fax +421 2 544 309 71
Adresa webovej stránky: www.bondreality.sk
Email info@bondreality.sk
Iné kontaktné údaje
Hovoríme SlovenskyAnglickyNemeckyMaďarskyRuskyTaliansky

e-Vizitka
Obrázok
Mapa
  • Zobraziť publikovaný inzerát