Vyhľadať nehnuteľnosti - reality
Realitné kancelárie
Súkromní inzerenti
NARKS
Poradne
Info
Časopis

Nehnuteľnosť Rodinný dom Predaj Hontianske Moravce

RE0000380-16-013160 (1_220887)
Aktualizovaný 2.12.2016 1. publikácia 2.12.2016

Originálny dom s históriou pri Dudinciach

Druh / Typ

Rodinný dom / Predaj

Štát Slovenská republika
Mesto

Hontianske Moravce


[ Reality okres Krupina ]
Ulica

NEZADANÉ

Cena vrátane provízie 56 000 €
Celková úžitková plocha 206,00 m2
  share on facebook

Popis nehnuteľnosti
Dom na predaj v Hontianskych Moravciach. Jedná sa o netradične riešený  dom s krytou časťou dvora, ktorý má zaujímavú históriu.

Objekt sa skladá z dvoch domov, v ktorých je 7 izieb, kuchyňa, kúpeľňa a wc. Zadné miestnosti, ktoré v súčasnosti slúžia ako odkladacie priestory a kôlne sa tiež môžu v budúcnosti používať aj ako obytné priestory. Dom prešiel značnou, ale citlivou rekonštrukciou, pri ktorej bola zrealizovaná výmena okien, urobené podlahy, omietky, zateplené stropy. Okná vo dvore sú nové drevené, urobené v pôvodnom štýle a opatrené kovanými mrežami, ktoré im dodávajú zaujímavý vzhľad.  Miestnosti sú priestranné, suché, svetlé a sú v nich zachovalé drevené trámové stropy (niektoré originálne ozdobené maľbou). Netradične sú vymaľované aj drevené dvere, ako aj maľovky na stenách – v niektorých izbách sú ponechané časti pôvodných starých malieb a vytvárajú zaujímavú výzdobu priestoru. Dom je vykurovaný ústredným kúrením elektrinou alebo drevom. Odpady sú riešené kanalizáciou. Vo dvore je drevený domček, ktorý môže slúžiť po menšej úprave aj ako dom pre návštevy. V záhrade za domom sú ovocné stromy.  Spojovacia vstupná brána poskytuje po jej uzavretí dokonalé súkromie pre majiteľov, ako aj návštevníkov domu. Tento skvostný dom je vhodný na chalupu, celoročné bývanie, alebo ho možno pretvoriť na menší penzión pre klientov kúpeľov v Dudinciach, ktorí hľadajú pokojnú rodinnú atmosféru sa možnosťou vlastného programu počas absolvovania liečebných procedúr. V prípade seriózneho záujmu je možné získať zaujímavý bonus od súčasných majiteľov.

Obec Hontianske Moravce sa nachádza 3 km od kúpeľov Dudince, ktoré sú vyhľadávané pre svoje liečivé pramene po celý rok návštevníkmi z celej Európy. Dedina poskytuje úplnú občiansku vybavenosť, nachádza sa tu aj penzión pre seniorov, nad obcou je bažantnica.  Starý evanjelický kostol je postavený na pôvodnom, ktorý sa datuje do 14. storočia; v kultúrnom dome je kaplnka katolíckej cirkvi a v radovej zástavbe je umiestnený malý pravoslávny kostolík. Okolie obce poskytuje skvelé podmienky pre turistiku (pešiu, cyklo), okolité hory možnosť poľovačiek, v hubárskej sezóne množstvo húb a neďaleké Dudince celoročný relax v liečivej vode.
Charakteristiky
Celková úžitková plocha 206,00 m2
Plocha obytnej časti 206,00 m2
Stav nehnuteľnosti pôvodný stav
Forma vlastníctva iné
Kvalitatívny štandard RD z klasických materiálov
Rok výstavby 111
Výmera pozemku celkom 1 422,00 m2
Elektrický prúd 220/380 V
Odpadové vody verejná kanalizácia
Ostatné informácie
Realitná kancelária
Romantické chalupy, s.r.o. img Počet inzerátov: 3111
Mgr. Anna Jakubíková
Mobil +421 903 765 631
Email jakubikova@romantickechalupy.sk
Iné kontaktné údaje
Adresa
Nejedlého 67
841 02 Bratislava - Dúbravka
Slovenská republika
Telefón: +421 918 789 218, +421 911 291 632
Fax
Adresa webovej stránky: www.romantickechalupy.sk
Email chalupy@romantickechalupy.sk
Iné kontaktné údaje
Hovoríme Slovensky


e-Vizitka
Obrázok
Mapa
  • Zobraziť publikovaný inzerát